Fatih Terim'in işsizlik maaşı dudak uçuklattı!

Türkiye Futbol Federasyonu'nun görevine son verdiği Fatih Terim'in sözleşmesinde yer alan madde ortaya çıktı. Terim eğer 15 ay boyunca başka takımda görev almazsa Türkyie Futbol Federasyonu kendisine 15 ay boyunca her ay 291 bin Euro (1 milyon 193 bin TL) tazminat ödeyecek.

Eklenme Tarihi : 01.08.2017 15:30

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun yollarını ayırmasının ardından Terim'e ödeneceği iddia edilen 3.5 milyon euroluk tazminat Türkiye'nin gündemine oturdu. Terim'in sözleşme fesih maddesi TBMM'nin de gündemine gelirken; hem yazılı hem de görsel basında birbirinden farklı iddialar ve yorumlar da gelmeye devam etti.

Peki Fatih Terim'in sözleşmesinde hangi maddeler yer alıyor, Terim'e ne kadar ödenecek ve hangi şartlar altında tazminat ödenir? Bu soru yanıt buldu.

TERİM İŞ BULANA KADAR HER AY MAAŞ ALACAK

15 Kasım 2018'e kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile sözleşmesi bulunan Fatih Terim, bu tarihe kadar (15 ay) herhangi bir takımda teknik direktör ya da sportif direktör olarak görev almazsa TFF tarafından her ay 291 bin euro (1 milyon 193 bin lira) tazminat alacak ve Terim'in 15 ay sonunda alacağı para toplam 4 milyon 365 bin euro olacak.

Terim, bu ay 15 içerisinde herhangi bir takımda görev alırsa görev alacağı tarihe kadar TFF tarafından tazminatlar her ay eşit şekilde ödenecek ve Terim'in göreve başladığı tarihte bu tazminatlar tamamen ortadan kalkacak.

Örneğin; Terim, Ekim ayında Galatasaray'da göreve başlarsa; TFF, Terim'e Ağustos ve Eylül ayları için toplam 544 bin euro tazminat ödeyecek ve Terim'in sözleşme tazminat maddesi ortadan kalkacak.

Fatih Terim, herhangi bir takımda görev almazsa Türkiye Futbol Federasyonu'ndan 1 milyon 193 bin liralık maaşının ilkini Ağustos'un son gününde alacak.

YÖNETİM DE TAZMİNATA KARŞI

TFF yönetimindeki bazı isimlerin, tazminat söylemlerinin ardından Terim'e hiçbir ödeme yapılmaması konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e ilettiği öğrenildi.

 

SPOR HABERLERİ

SPOR FOTO GALERİSİ

SPOR VİDEO GALERİ

250 Karakter

ALİ KARA

Türkiyede Kim eline bir fırsat geçiriyorsa, bütün değerlendirmeleri yaparak yemenin en alasını nasıl yerim diye çaba sarfediyor. Şimdiye kadar Fatih terime ödenen ücreti Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanı bile alamıyordu, şimdide Sayın federasyon başkanı ve milli Takımdan sorumlu kişiler çok güzel bir sözleşme yaparak adamı yinede mağdur etmemişler Allah onlardan razı olsun. Adam fakirliğe alışmamış sonra çok zor gelir. Türkiyede futbola gönül verip büyük paralar harcayıp izlemeye giden kişilerden toplanan paraların akarı işte orası. Bu halde Futbol nasıl ilerlesin. Futbolcuya vermez ama kendisi alır

Adolf Fisher

bu kimin parası arkadaşlar bu ülkeye yazık değilmi vah türkiyem vah. sen de 70 tl ye bir kilo et almak için uğraş.

alpidalpi

Benim adım terim.Dünyaları yerim.Ey Allahım seni bekliyoruz.

bayrak

hadi diyelim ki sistem böyle adamın ne suçu var yok bide etik kuralları var hani gerçekten babayiğit bir adam ise kardeşim ben bu parayı hak etmedim diyip kendinden sonrakilerine de örnek olucak ama tabi dediğim gibi babayiğit olmak

teknik adam

o kadarsa bir de demiröreni düşünün .ben hep söylüyorumsiyaset ve spor iş adamlarından kurtulmadığı sürece bir cacık olmaz