Suriyeli Ayşe'ye kalça çıkığı ameliyatı

Niğde’de 2 yaşındaki Suriyeli Ayşe Aziz, Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan kalça çıkığı ameliyatı ile sağlığına kavuştu.

Eklenme Tarihi : 19.06.2017 12:33

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Ayşe Aziz'e, aksama şikayetiyle ailesi tarafından hastaneye yapılan başvuru üzerine kalça çıkığı teşhisi konuldu. Ortopedi ve travmatoloji uzmanı Dr. Ahmet Sinan Sarı öncülüğünde ameliyat edilen hasta, sağlığına kavuştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen uzman Dr. Sarı, şuhları kaydetti:

"Hastanemize aksama şikayeti ile getirilen Ayşe bebeği muayene ettik. Çeşitli tetkiklerin ardından hastamızda kalça çıkığı tespit edildi. Ailesine, yapacağımız işlemler anlatıldı. Açık redüksiyon ameliyatı ile kalça kemiği yerine oturtuldu. Hastamızı güzel sonuçla taburcu ettik. Bu ameliyatın önemi vardı. Bu Niğde’de yapılan ilk kalça çıkığı ameliyatı. Ayrıca Suriyeli mülteci bir ailenin bebeğinin hastanemizde tedavi olup sağlığına kavuşması da önemli. Bu bizleri çok mutlu etti. Güzel sonuçlar alındı. İnşallah hiç gerek kalmaz ama bundan sonraki dönemde kalça çıkığı ameliyatlarını hastanemizde yapmaya devam edeceğiz."

SAĞLIK HABERLERİ

SAĞLIK FOTO GALERİSİ

SAĞLIK VİDEO GALERİ

250 Karakter