Kılıçdaroğlu'na Alman gazı! Öve öve bitiremediler

Almanya'da yayın yapan Frankfurter Rundschau gazetesi, sözde adalet yürüyüşünden sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gerçek bir muhalefet olduğunu yaz

Eklenme Tarihi : 19.06.2017 09:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berbeoğlu'nun tutuklanmasını bahane ederek Ankara'dan İstanbul'a yürümeye başladı.

Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü adı altında partililerle Maltepe Cezaevi'ne kadar yürüyecek olması Alman basınında da kendine yer buldu.

"GERÇEK VE GÖRÜNEN MUHALEFET"

Ülkede yayın yapan Frankfurter Rundschau gazetesinin haberinde, "Kılıçdaroğlu gerçek ve görünen muhalefetin sinyalini verdi. Türkiye'de bunun için çok uzun süre beklendi.

"GEÇ HAREKETE GEÇTİ AMA..."

Geç harekete geçti ama hiç harekete geçmemesinden iyidir. Hatta tarihi bir dönüm noktası bile olabilir." ifadelerine yer verildi.

YÜRÜYÜŞE DEVAM

Kılıçdaroğlu'nun yürüyüşünden vazgeçmemesini yazan gazete, bu duyarlılığın HDP'li vekillerin tutuklanmasında gösterilmediğini de belirtti.

GÜNCEL HABERLERİ

BENZER HABERLER

GÜNCEL FOTO GALERİSİ

GÜNCEL VİDEO GALERİ

250 Karakter

NUH SEL

demekki mesaj yerine ulaşmış dış güçlere bakın ben sizi temsil ediyorum dedi ama ne yazıkki türk halkı onu hala anamuhalefet görüyor o bir yabancı gibi hareket ediyor kendi ülkesine hakaret ediyor türkiye 1 kg şeker üretemedi diyen aşagılık sözlerin sahibi tam bir yabancı gibi konuşuyor hakaret ediyor o yürüyünce içeriden tık yok alkışlayanlar dışarıdan insanlık katillerinden ses geliyor

mca

sen gerçekten Atatürk ün partisi olsaydın bu Millet seni hükümet yapardı. Tabelası aynı fakat içi aynı değil.

ALİ

yolda biri şuna dikkat etsin kayıp filan olurda yine hükümetten bilirler zaten ikide bir düşüp duruyor

hsn

eğer alman bir adamı övüyorsa o adamdan korkulur. cumhuriyetin kurucusu olan birr partinin başına alman övgüsünü alacak duruma gelmiş bir adam nasıl gelmiş bakmal lazım

ihsan

zaten chp türkiye partisi olmaktan çıktı yürüyüşüne devam etsede almanyaya gitse ne iyi olur