Tarihi kervansaray bayramda hizmete açılacak

1249 yılında II. İzzeddin Keykavus'un beylerinden Fahreddin Ali bin Hüseyin (Sahipata) tarafından yaptırılan Sultandağı Kervansarayı, sosyal tesis olarak dizayn edilerek Ramazan Bayramı'nda hizmete açılacak.

Eklenme Tarihi : 19.06.2017 14:53

Sultandağı Belediye Başkanı Osman Acar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sultandağı Kervansarayı'nın 1249 yılında II. İzzeddin Keykavus'un beylerinden Fahreddin Ali bin Hüseyin tarafından yaptırıldığını söyledi.

Kervansarayın gerçekten önemli, bir yer olduğunu ifade eden Acar, şöyle konuştu:

"Sultandağı ilçemizde bulunması da bizim için bir şans, ikinci bir şans da vakıflar kurulunun restore etmesi sonrası şimdi vatandaşlarımızın hizmetine açılacak. Özel idare de her türlü çalışmayı tamamladı. Her türlü sosyal tesis yapılacak hale getirildi. Şu anda iç dizayn çalışmalarında sona gelindi. İnşallah bayramın ikinci gününde de açılışını yapacağız. Sultandağlı hemşehrilerimize, ülkemize ve yurt dışından gelecek olan turistlerimize hizmet edeceğiz."

Acar, "Tarihi İpek Yolu üzerinde olması sebebiyle turizme katkısının da büyük olacağını düşünüyoruz. Turistlerin ilgisini çekmek için de gerekli çalışmaları yapacağız. Yine ilçemizde bulunan kirazlı bahçe tesislerimiz Güney Doğu Asyalıların uğrak yerlerinden, yine tur şirketleri ile de temas halindeyiz. İnşallah hem yerli hem de yabancı turistler Sultandağı’na bu tarihi kervansarayı görmeye gelecekler." diye konuştu.

GENEL HABERLERİ

250 Karakter