Ağrı'da 3 teröristin öldürülmesi

Diyadin'de öldürülen 3 teröristin üzerinde bir kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bir tabanca ve bir el bombası ile bu silahlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Eklenme Tarihi : 13.08.2015 15:15

Diyadin İlçe Jandarma Komutanlığına saldıran ve ölü ele geçirilen 3 teröristin üzerinde bir uzun namlulu silah, bir tabanca ve bir el bombası ile bu silahlara ait çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, 7 kişi olduğu değerlendirilen terör örgütü PKK mensupları, dün gece 21.00 sıralarında İlçe Jandarma Komutanlığına silahlı saldırıda bulundu.

Askerlerin saldırıya anında karşılık vermesiyle ilçe merkezindeki bazı evlerden de İlçe Jandarma Komutanlığına ateş açıldığını tespit eden güvenlik güçleri, teröristlere "teslim ol" çağrısında bulundu.

Teröristlerin, uyarıya rağmen saldırılarına devam etmesi üzerine çıkan çatışmada, yaşları 16, 19 ve 25 olan üç terörist öldürüldü, diğer teröristler ise gecenin karanlığından yararlanarak kaçtı.

Çatışma sonrası öldürülen teröristlerin üzerinde bir kalaşnikof marka uzun namlulu silah, bu silaha ait 5 şarjör ve çok sayıda fişek, bir tabanca, bu tabancaya ait bir şarjör ve 15 fişek ile bir el bombası bulundu.

Teröristlerin cenazeleri, otopsi için Erzurum Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

GENEL HABERLERİ

BENZER HABERLER

250 Karakter