Orta gelirliler için 332 konut

Kiptaş, İstanbul Pendik’te 332 konutluk yeni projeye başlıyor. Orta gelirliye hitap edecek proje, memur konutları olarak da hayata geçebilir

Eklenme Tarihi : 01.06.2017 08:29

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Kiptaş, Pendik Dolayoba’da yeni bir projeye başlıyor. Orta gelir grubuna hitap edecek proje, Kiptaş’ın memur konutları kapsamına da girebilir. Daha önce Pendik, Hadımköy ve Bahçeşehir’de memurlara yönelik konut yapacağını açıklayan Kiptaş’ın Genel Müdürü İsmet Yıldırım, yeni projeyle ilgili olarak, “Uygun bir proje olacak, orta gelir grubuna hitap edecek. Memurlar da proje kapsamında olabilir, henüz belirlenmedi” dedi

Kiptaş’ın Pendik Dolayoba’da başlayacağı yeni proje 322 konuttan oluşuyor. Toplam büyüklüğü 23 bin 273 metrekare olan arazide 5 adet ikiz olmak üzere toplam 10 adet blok inşa edilecek. Projedeki 332 konutun 234’ü 2+1, 98’i 3+1 konut olarak planlanıyor.

860 kişilik proje

Tamamen konut olarak planlanan projede, ticari ünite de yer almayacak. Yatırım bedeli 47.7 milyon lira olan projenin satış ve inşaat çalışmaları önümüzdeki dönemde başlayacak. Projede yaşamın 2019’da başlaması hedefleniyor.

Pendik’in konut bölgesinde yükselecek projenin çevresinde Kartal H Tipi Kapalı Cezaevi bulunuyor. Ayrıca projenin tam karşısında Aydos Ormanı yer alıyor. Orman manzaralı yükselecek proje, Ömerli Barajı’na da yakın konumda bulunuyor. Projenin inşaat aşamasında işçi ve mühendis olmak üzere toplam 300 personel istihdam edilmesi planlanıyor. Projesi tamamlandığında 860 kişiye ev sahipliği yapacak.

EMLAK HABERLERİ

EMLAK FOTO GALERİSİ

EMLAK VİDEO GALERİ

250 Karakter