Londra'da kamyonet kalabalığın arasına daldı

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir cami yakınında kamyonet yayaların arasına daldı. İlk bilgilere göre olayda 10 kişi yaralandı. Bir kişi hayatını kaybetti. Olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Eklenme Tarihi : 19.06.2017 08:14

İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi yakınında bir şoför, aracını kaldırımdaki yayaların üzerine sürdü. 

Londra polisinden yapılan açıklamada, polis ekipleri ve acil servis  görevlilerinin cami yakınında gerçekleşen olayla ilgilendiği kaydedildi. Bir kişinin gözaltına alındığını belirten polis, olayda en az 10 kişinin yaralandığını ve bir kişinin hayatını kaybettiğini aktardı.
 
Olayda yaralanan 8 kişinin bölgedeki 3 ayrı hastaneye kaldırıldığını  belirten polis, hafif yaralı 2 kişinin tedavisinin ise olay yerinde  tamamlandığını aktardı. Yetkililer, yaralıların durumunun bıçaklı saldırı  kaynaklı olmadığını bildirdi. ondra polisi, 48 yaşındaki sürücünün ise, önlem amacıyla hastaneye  götürüldüğünü ve taburcu edilmesini takiben sorgusuna başlanacağını duyurdu.
 
İngiliz polisi, Londra'nın kuzeyindeki Finsbury Park Camisi  yakınlarında teravih namazı sonrası Müslümanları hedef alan araçlı saldırının  terörle mücadele birimi tarafından incelendiğini duyurdu 

DÜNYA HABERLERİ

DÜNYA FOTO GALERİSİ

DÜNYA VİDEO GALERİ

250 Karakter